Projekt Trinity Stars: młodzi wykonawcy oraz drama w języku angielskim

Trinity Stars wspiera naukę języka angielskiego poprzez dramę, muzykę i różne formy teatralne. Jest uznaniem za pracę dla całej grupy i każdego uczestnika z osobna, specjalnie zaprojektowanym dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, które rozpoczynają przygodę z językiem angielskim. Wspomaga motywację uczniów oraz umiejętności komunikowania się, a także rozwija pewność siebie.

 

Entuzjazm do uczenia się języka

Każde dziecko ma możliwość zaprezentować to, co potraf i przyczynić się do sukcesu grupy. Wspólny cel gwarantuje osiągnięcie lepszych efektów w nauce i rozwój współpracy wewnątrz zespołu. Dzieci przygotowują przedstawienia, uczą się piosenek, wierszy, historyjek, które są elementami występu szkolnego.

 

Wsparcie dla nauczyciela

Współpracujący z nami nauczyciele otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci przewodnika po egzaminach Trinity Stars oraz dostęp do szeregu materiałów online zawierających informacje jak połączyć przygotowanie do przedstawienia z codzienną nauką oraz w szczególności jak rozwijać umiejętności komunikacyjne w języku angielskim w pracy z dziećmi.

 

Jak nagradzamy

Zależnie od umiejętności językowych i możliwości uczniów wyróżniamy 3 stopniową skalę nagród dla grup od 5 do 40 dzieci przygotowujących przedstawienie trwające od 5 do 30 minut oraz szczególne wyróżnienie za przedstawienie szkolne, w którym może wziąć udział nawet 300 dzieci.

 

Medale, dyplomy oraz dalsza praca

Uczniowie po występie otrzymują okolicznościowe medale, a także imienne dyplomy od Trinity. Nauczyciel prowadzący grupę dostaje certyfikat w podziękowaniu za przygotowanie przedstawienia oraz informację zwrotną wraz z zestawem materiałów do dalszej pracy z dziećmi.

 

Zapraszamy do pobrania ‘Przewodnika dla nauczycieli’ (w tym miejscu do pobrania PRZEWODNIK)

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

 • Czy możliwe jest, że moi uczniowie nie zdadzą?

– Nie, nie jest to możliwe. Mówimy tu raczej o nagrodach, nie testach czy egzaminach.

 • Dlaczego występu nie mogą oglądać rodzice?

– Trinity stara się, by zbyt duża ilość osób na widowni nie potęgowała stresu uczących się podczas występu. Występ powinien przede wszystkim być miłym doświadczeniem dla dzieci.

 • Czy uczniowie z innych klas mogą przyjść obejrzeć występ?

– Uczniowie z innych klas mogą obejrzeć występ, pod warunkiem że nie będą przeszkadzać wykonawcom.

 • Gdzie można obejrzeć przykładowe występy?

– Przykłady znajdują się na stronie internetowej Trinity www.trinitycollege.co.uk/support-Trinitystars

 • Jaki poziom znajomości angielskiego muszą osiągnąć uczniowie?

– Nie wymaga się żadnego konkretnego poziomu znajomości języka. Od uczniów wymaga się jedynie wykazania się zrozumieniem struktur językowych, których użyją.

 • Czy szkoła musi mieć salę widowiskową?

– Nie, nie jest to konieczne. Do występu można wykorzystać salę lekcyjną.

 • Co jeśli uczący się zapomną kwestii?

– Nauczyciel lub inni uczący się mogą udzielać im wskazówek i pomagać.

 • Czy przystępujący do nagrody uczniowie, którzy biorą udział w przygotowaniach, ale zachorują w dniu występu, mogą otrzymać medal?

– Medal otrzymają jedynie uczący się obecni w dniu występu i biorący w nim udział.

 • Jak długo ważna jest nagroda?

– Medale i świadectwa wydawane są jako potwierdzenie obecności i ukończenia procesu przygotowania występu. Medale i świadectwa nie odzwierciedlają poziomu, na jakim uczący się posługuje się językiem angielskim. W związku z powyższym, świadectwa i medale przyznawane uczącym się i nauczycielom nie tracą ważności.

 • Czy istnieje możliwość, aby w ramach jednego występu uczniowie bardziej zdolni starali się o nagrodę na Poziomie 3, a mniej zdolni na Poziomie 1?

– Nie ma takiej możliwości. Każdy występ powinien reprezentować tylko jeden poziom. Możliwe jest zgłoszenie w ramach jednej sesji występów na różnych poziomach. W takim wypadku, w tym samym dniu uczniowie mniej zdolni będą mogli przedstawić występ na Poziomie 1, a bardziej zdolni występ na Poziomie 3.

 • Po jakim czasie otrzymamy świadectwa?

– Do sześciu tygodni.

 • Czy bardzo młodzi uczniowie mogą przedstawić występ na Poziomie 3?

– Tak, zalecamy jednak by zaczynali od Poziomu 1. Bardzo młodzi uczniowie mogą przystąpić do Poziomu 3 jeżeli nauczyciel uzna, że będą w stanie zrealizować wymagane na tym poziomie trzy Cele Językowe i dwa Cele Artystyczne.

 • Czy świadectwo dla nauczyciela jest uznawane przez inne organizacje?

– Nie, nie jest. Trinity Stars nie ma na celu certyfikacji, ale nagrodzenie i wyrażenie uznania dla występu oraz wysiłków uczących się i nauczycieli.

 • Czy ekspertowi potrzebne będzie wsparcie?

– Tak. Prosimy zapoznać się z informacjami na ten temat zawartymi w Trinity Stars Centre Best Practice Guide – poradniku dotyczącym stosowania najlepszych praktyk przez centra Trinity Stars.

Zachęcamy do odwiedzenia i zarejestrowania się na witrynie poświęconej wsparciu dla nauczycieli i zawierającej dodatkowe bezpłatne materiały do pracy z dziećmi: www.trinitycollege.co.uk/support-trinitystars

Zapraszamy również do kontaktu pod adresem: poland@trinitycollege.com